Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

MIĘDZYNARODOWY KONKURS

Olimpiada Informatyczna

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny  HIGH SCHOOL PROGRAMMING LEAGUE

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół kształcących na poziomie średnim lub niższym. Zakładamy, że masz jakiekolwiek, choćby minimalne pojęcie o programowaniu, albo przynajmniej chcesz się tego nauczyć. Na pewno przydadzą się wiadomości i umiejętności wyniesione z lekcji matematyki.

Starannie przygotowany zestaw zadań dopasowany do uczestników o różnym poziomie zaawansowania, w tym początkujących. W porównaniu do innych konkursów odbywających się na SPOJ-u, czy w podobnych systemach, możesz oczekiwać kilku drobnych nowości i miłych niespodzianek. Każdy zestaw zadań może być nieco różny pod względem formy. W ogólności:

  • każda seria będzie składała się z 5 zadań o różnym stopniu trudności,
  • w każdej serii znajdzie się kilka prostych zadań, wraz z przykładami i wskazówkami,
  • w każdej serii zadań pojawi się tzw. challenge, czyli zadanie, w którym użytkownicy rywalizują ze sobą w celu znalezienia możliwie jak najlepszego rozwiązania dla postawionego problemu,
  • w przypadku większości zadań będą przydzielane punkty cząstkowe za częściowo poprawne rozwiązania,
  • w przypadku większości zadań testowanie rozwiązania nastąpi bezpośrednio po jego nadesłaniu, a wyniki testowania będą też widoczne dla innych uczestników konkursu (chyba, że opis zadania będzie stanowił inaczej),
  • w niektórych zadaniach pojawią się Bardzo Ciekawe zasady specjalne,
  • można też spodziewać się „konkursów dodatkowych” – w ramach poszczególnych serii.

Każdy seria zadań zaczyna się i kończy w poniedziałek o godzinie 18:00.

Seria Początek Koniec
I 24.09 15.10
II 29.10 26.11
III 17.12 14.01
IV 28.01 4.03

więcej informacji na stronie http://hs.spoj.pl/embed/info lub sala 33 p. Marcin Gut.

ZAPRASZAM DO UDZIAŁU !!!