Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

EUROWYZWANIE

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej – EUROwyzwanie. Jak wykorzystać członkostwo w Unii Europejskiej? W jaki sposób zdobyć fundusze na przedsięwzięcia realizowane w województwie śląskim? Tego rodzaju zadania czekają na uczestników Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. Konkurs składa się z trzech etapów: warsztaty, praca konkursowa i finał.

Klasa 2J podjęła to wyzwanie, pierwszy etap konkursu mamy za sobą – lekcje EURO, czyli etap szkolny konkursu, odbył się w czwartek 13.09.2012. Warsztaty, których byliśmy uczestnikami zapoznały nas z genezą integracji europejskiej oraz wielowymiarowym procesem rozszerzenia Unii. Były konkursy i nagrody dla aktywnych. Teraz przyjdzie nam zmierzyć się z kreatywnością i zdobytą wiedze musimy wykazać kręcąc film, a właściwie kampanie reklamową, którego tematem będą możliwości, jakie daje Polsce i Polakom Europejski Fundusz Społeczny. Jeśli nasz pomysł reklamy spodoba się komisji, czeka nas II etap pozaszkolny, ale o tym powiadomimy w stosownej chwili.

Patronem i organizatorem konkursu jest Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, we współpracy z Fundacją Edukacji i Rozwoju Samorządności wśród Młodzieży Viribus Unitis.