Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

Drogi ósmoklasisto !!!

Jeżeli jeszcze nie wybrałeś, wahasz się jaki typ szkoły byłby najlepszy dla Ciebie – Zapraszamy do ZSP2!

Technikum nr 2:

  • TECHNIK LOGISTYK (ODDZIAŁY PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO – OPW)
  • TECHNIK TRANSPORTU KOLEJOWEGO

Branżowa Szkoła I Stopnia nr 2:

  • KLASA WIELOZAWODOWA

Wybór przyszłej szkoły średniej nie jest sytuacją łatwą, w końcu masz rozpocząć „swoje pierwsze kształcenie zawodowe” czyli jednym słowem zaczynasz świadomie kierować swoją przyszłą karierą zawodową. Brzmi to zapewne bardzo poważnie i głęboko, a Ty nie masz pojęcia co będziesz robić w te wakacje, a co dopiero w dorosłym życiu, tak odległym przecież. Nie stresuj jednak, gwarantuje Ci, że większość Twoich rówieśników również nie wie czym chce się zajmować w przyszłości, a jeśli już zdecydowała, to nie jest w stanie przewidzieć wszelkich zmian jakie dzieją się na rynku pracy. Wybór szkoły średniej nie przesądzi o Twojej przyszłości, ale ułatwi podejmowanie kolejnych decyzji tj. wybór studiów, zawodu.