Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

Bieg po zdrowie

W środowy poranek, społeczność uczniowska ZSP2 zebrała się  przed budynkiem szkolnym, aby pod opieką wychowawców wyruszyć na Stadion Sportowy  „Azotania”. Czekały tam na wszystkich atrakcje przygotowane przez nauczycieli w ramach szkolnego pikniku, który miał promować zdrowy styl życia i jeszcze bardziej zintegrować młodzież szkoły.

Na 22 stoiskach każdy mógł znaleźć coś dla siebie, m.in.: pokręcić hula-hopem albo poskakać na skakance na czas, ”pomalować świat” w konkursie plastycznym, ułożyć rymowankę związaną tematycznie z imprezą, zagrać w kalambury czy sprawdzić swoją zręczność w bulach lub darcie. Była też okazja, aby w alkogoglach i narkogoglach spróbować popatrzeć na świat i wykonać proste czynności, co wcale nie było tak proste jak w rzeczywistości.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również konkurencje zespołowe: piłka nożna, dwa ognie, przeciąganie liny, i in.

Dzięki panom strażakom z PSP, uczniowie mieli sposobność praktycznego zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, co jest niezwykle ważne, bo zbliżają się wakacje. Strażacy zaprezentowali także wyposażenie wozu strażackiego oraz udostępnili dla chętnych kabinę samochodu.

Dobrej zabawy nie popsuła nawet niesprzyjająca aura. Wszystkim, co najważniejsze; dopisywał dobry humor, a wigoru dodawała świetna muzyka, w rytm której uczniowie i nauczyciele tańczyli rozgrzewające kaczuszki i belgijkę.

Na wszystkich czekały przepyszne słodkości i gorące napoje oraz pachnące kiełbaski z grilla. Ten dzień na pewno zapisze się w kalendarzu wydarzeń jako wyjątkowy i niezwykle udany, za co wszystkim dziękujemy.

Serdeczne podziękowania dla Pani Justyny Więcławek ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworznie za profilaktykę zdrowotną, Panu Sebastianowi Nowakowi z grupy DJSeba&DJBrod-Kris za świetną oprawę muzyczną, przedstawicielom Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie za instruktaż pierwszej pomocy, zwłaszcza w przypadku utonięć oraz przedstawienie specyfikacji pracy strażaka.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.