Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

Dzień Ziemi

Każdego roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, który często nazywany jest Międzynarodowym Dniem Ziemi. Celem tego wydarzenia jest promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą.

W bieżącym roku hasło przewodnie Dnia Ziemi brzmi „Planeta kontra tworzywa sztuczne”. Podkreśla ono tym samym znaczenie produkcji i wykorzystywania tworzyw sztucznych, które są obecne w naszym codziennym życiu, a są tak niebezpieczne dla ekosystemu.

22.04. 2024 o godzinie 11.20 w sali nr 4 odbył się drużynowy konkurs ekologiczny 1 z 10. Wyniki przedstawiają się następująco:

  • I miejsce –  klasa II B Szymon Sacha i Krystian Młynarczyk
  • II miejsce – klasa 1D Wiktor Wrzesiński i Wiktor Barański
  • III miejsce – klasa II E Kalina Woś i Emilia Leszczyńska

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do kolejnej edycji w przyszłym roku.