Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

Festiwal Piosenki Angielskiej

Dnia 18 kwietnia 2024 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie odbyła się kolejna edycja Festiwalu Piosenki Angielskiej. Poziom jak zwykle zaskoczył, jak również zachwycił jurorów i wszystkich gości. Festiwal został zorganizowany przez nauczycieli ZSP nr 2 w Jaworznie.

Konkurs był podzielony na dwie kategorie: kategoria dla uczniów szkół podstawowych oraz osobna kategoria dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: Patrycja Owsiak – nauczyciel języka angielskiego, Natalia Gerlich – nauczyciel języka angielskiego, Karolina Kowalczyk – nauczyciel języka polskiego.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Anna Koźlik z SP nr 16 w Mysłowicach, która zadziwiła wszystkich dojrzałym i profesjonalnym wykonaniem utworu „No time to die”. Miejsce drugie uzyskała Amelia Psiuch z SP nr 16 w Mysłowicach z pięknym wykonaniem utworu „Hurt”. Miejsce trzecie zdobyła natomiast Emilia Głąb z SP nr 1 w Chrzanowie z również piękną interpretacją utworu „Hurt”.

Wyróżnienia w tej kategorii zdobyły: Helena Kalińska z SP nr 1 w Chrzanowie oraz Julia Muszyńska z SP nr 1 w Chrzanowie .

W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyła Anna Sobolewska z LO nr 1 w Mysłowicach, która w sposób profesjonalny, przenikliwy i wzruszający wykonała utwór „Killing me softly”. Drugie miejsce w tej kategorii zdobyła Patrycja Baran z LO nr 2 w Jaworznie ze wspaniałym wykonaniem utworu „Fly me to the moon”. Trzecie miejsce uzyskał Krystian Młynarczyk z ZSP nr 2 w Jaworznie, który zaskoczył wszystkich bardzo dojrzałym wykonaniem utworu „ All along the watchtower”.

Wyróżnienia w tej kategorii zdobyły: Kinga Krawczyk z LO w Trzebini, Angelina Szczurek z ZSP nr 2 w Jaworznie, Dorota Librant z ZSECH w Trzebini.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wspaniałym wykonawcom!

Imprezę poprowadzili uczniowie klasy 2d z ZSP nr 2 w Jaworznie, Laura Jaros i Patryk Moskała wraz z nauczycielami. Dziękujemy i zapraszamy za rok.