Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

Lekcja geografii na Wydziale Nauk Przyrodniczych UŚ

W październiku klasa 3A technikum wzięła udział w zajęciach geografii zrealizowanych w muzeum Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.

Uczniowie zwiedzili sale muzealne, w których mogli zobaczyć jak wyglądała Ziemia przed milionami lat. Zapoznali się z aktualną wiedzą na temat przebiegu ewolucji  flory i fauny, zwłaszcza w trzech, wybranych okresach geologicznych. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyła się sala poświęcona ludzkim przodkom oraz ta, w której przedstawiono powstanie wszechświata. Bardzo ciekawa była ekspozycja minerałów, skał, skamieniałości i meteorytów. Uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych dotyczących ruchów skorupy ziemskiej.
Tego typu zajęcia są ciekawym uzupełnieniem wiedzy zdobytej na lekcjach geografii.