Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

Piknik Militarny w Ogrodzieńcu

W dniu 14.08.2023 r. nasi uczniowie Klas Mundurowych wzięli udział w pikniku militarnym „Silna biało-czerwona” zorganizowanym w Ogrodzieńcu przez Ministerstwo Obrony Narodowej, mającym na celu promocję służby wojskowej jako ciekawego i atrakcyjnego zawodu, dającego szansę rozwoju dla młodych ludzi. Na miejscu czekały ich następujące atrakcje:

  • sprzęt wojskowy prezentowany przez jednostki: JW. AGAT, 34 Dywizjon Obrony Rakietowej, 5 Pułk Chemiczny, 6 Brygada Powietrznodesantowa,  18 Bielski Batalion Powietrznodesantowy, 13 Śląska Brygada Obrony Terytorialnej, 10 Brygada Kawalerii Pancernej, 17 Brygada Zmechanizowana, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich, 23 Pułk Artylerii, 16 Dywizja Zmechanizowana,
  • poczęstunek wojskową grochówką przygotowaną przez 4 Wojskowy Oddział Gospodarczy,
  • strzelnica ASG organizowana przez Międzyszkolny Specjalistyczny Klub Sportowy „Zagłębie”,
  • symulator wypadku drogowego – dachowania wystawiany przez Żandarmerię Wojskową,
  • ścieżka saperska przygotowana przez 13 Śląską Brygadę Obrony Terytorialnej,
  • pokazy przygotowane przez klasy mundurowe ze szkół: III LO im. Gen. W. Andersa z Dąbrowy Górniczej oraz LO z Zespołu Szkół im. Królowej Elżbiety z Pilczy w Pilicy