Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY

W dniach 17-18 marca po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji zorganizowały WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY, w których udział wzięli uczniowie Oddziału Przygotowania Wojskowego naszej szkoły. 

Targi odbyły się na terenie Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Wydarzenie to w całości poświęcone było promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny jak również promocji szkolenia wojskowego na poziomie szkół średnich. W trakcie Targów można było się zapoznać z najnowszym uzbrojeniem WP min. czołgami Leopard oraz KTO Rosomak. Każdy uczestnik mógł osobiście porozmawiać z przedstawicielami WCR, studentami uczelni wojskowych, poznać odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza, zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły.