Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

Klasy OPW w Klubie Strzelectwa Sportowego – GRUPA WAWELBERG

W  Dniu Kobiet  uczniowie klas OPW (1a, 2a) i mundurowej  4g Technikum nr 2 doskonalili i sprawdzali swoje umiejętności  posługiwania się bronią  palną  na strzelnicy Lok-u w Rudzie Śląskiej. Po przyjeździe autokarem na miejsce, powitał nas pan  instruktor,  który zapoznał nas z  obowiązującymi w obiekcie zasadami  oraz procedurami bezpiecznego posługiwania się bronią. Następnie p. major  podzielił nas na 9 sześcioosobowych grup, które kolejno wchodziły na strzelnicę.

Podczas, gdy jedni strzelali, pozostali integrowali się w sali przy kominku, rozkoszując się błogim ciepłem ognia.  Po wykonaniu zadania, przyszedł czas na grillowanie, w czasie którego świetnie się bawiliśmy: śpiewaliśmy, słuchaliśmy muzyki i tańczyliśmy. W czasie zbiórki kończącej przygodę z bronią palną, pan instruktor omówił nasze błędy i  osiągnięcia oraz pochwalił nas za samodyscyplinę i zaangażowanie. Podekscytowani, wróciliśmy do Jaworzna bogatsi o nowe wiadomości i  umiejętności.