Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

Podopieczni Erato i Euterpe z ZSP2

Miło nam donieść, że uczniowie Technikum nr2: Kamil Koźmin z kl. 3a i Radosław Lewtak z kl. 2c zostali laureatami XIX Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Antologia Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej” w kategorii szkół ponadpodstawowych, zorganizowanego przez SP 30 w Zabrzu.

Co prawda, prace konkursowe (niepublikowane nigdzie dotąd wiersze) trzeba było wysłać do 26 czerwca 2022, ale rozstrzygnięcie odbyło się dopiero w grudniu. Utwory laureatów zamieszczone zostały w tomiku antologii. Recenzentami zbiorów poezji są znane osobistości ze świata kultury i sztuki, m.in.: Anna Dymna, Małgorzata Kożuchowska, Grzegorz Turnau, Daniel Olbrychski, czy językoznawcy – Jan Miodek i Jerzy Bralczyk. Organizator zaplanował Wernisaż Poetycki w formie prezentacji online, podczas którego oficjalnie i uroczyście ogłosi finalistów 1-3 miejsca. Na adres szkoły przesłane zostaną również dyplomy oraz zbiory wierszy zdobywców prestiżowych miejsc. Naszym nagrodzonym uczniom gratulujemy weny, kreatywności i odwagi oraz, oczywiście, życzymy rozwijania talentu na niwie poezji!