Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

Dzień Kultury Europejskiej

16.12.2022 r. został zorganizowany Dzień Kultury Europejskiej, w czasie którego na uczniów czekała moc przeróżnych atrakcji. Wszyscy chętni mogli sprawdzić się w rozmaitych konkursach, które zostały przygotowane przez nauczycieli języków obcych w ZSP2.

Zmagania uczniów rozpoczęły się od dyktanda, w czasie którego wszyscy śmiałkowie mieli okazję zmierzyć się z wszelkimi trudnymi słowami, które mogły pojawić się w dyktandzie… i to w języku obcym! Następnym wyzwaniem okazał się być konkurs na tłumaczenie, w czasie którego uczniowie z zacięciem translatorskim i nie tylko mogli zmierzyć się z tekstami i tłumaczeniami w języku obcym. Kolejnym konkursem, był konkurs z języka niemieckiego, w czasie którego uczniowie zaznajomili się z tekstem o zakresie tematycznym związanym z Świętami Bożego Narodzenia w Polsce i innych krajach Europy. Dzień Kultury Europejskiej nie mógł obyć się bez konkursu o krajach anglojęzycznych, a w szczególności tych należących do Wielkiej Brytanii. Konkurs ten odbył się z użyciem aplikacji quizizz. Zwieńczeniem Dnia Kultury Europejskiej było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Odkrywamy Europę”, w czasie którego uczniowie mieli przygotować pracę plastyczną z wykorzystaniem dowolnej techniki, przedstawiającą wybrany zabytek związany z jednym z krajów europejskich.

Wyniki konkursów:
Dyktando:
I miejsce – Noah Puszer kl.2d
II miejsce – Mateusz Pikuta kl.2d, Kamil Zbylut kl.2d
Tłumaczenie:
I miejsce – Łukasz Król kl.4h
II miejsce – Tymoteusz Marucha kl.4h
III miejsce – Krystian Klauziński kl. 4h
Wiedza o krajach Wielkiej Brytanii:
I miejsce – Kacper Czech kl. 2b
II miejsce – Oskar Kawecki kl.2b
III miejsce – Damian Paluch kl. 2b, Natalia Dylewska 2b
Konkurs Plastyczny:
I miejsce – Tomasz Mielewczyk, kl. 3a