Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

Kraków w świątecznej odsłonie…

21.12.2022 klasa IV A, w ramach zdobytej nagrody, wybrała się na wycieczkę do Krakowa, w czasie której uczniowie mieli okazję przejść Traktem Królewskim. Spacer obejmował najważniejsze części Krakowa: Barbakan, rynek z Kościołem Mariackim i Sukiennicami oraz Wawel.

Poza tym uroku wycieczce dodały klimatyczne jarmarki bożonarodzeniowe, gdzie na straganach uczniowie mogli zakupić upominki świąteczne, a także spróbować lokalnych specjałów. Punktem finałowym wyjazdu było odwiedzenie kawiarni w stylu książek o słynnym Harrym Potterze, w której uczniowie nie tylko mogli spróbować magicznych specjałów, ale i zagrać w ciekawe gry planszowe. Kraków to z pewnością magiczne miejsce, które w świątecznej odsłonie wywarło na uczniach klasy 4a ogromne wrażenie i pozwoliło na to, aby mogli przeżyć ten przedświąteczny czas wspólnie, w gronie bliskich kolegów i koleżanek.