STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

W Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków miała miejsce uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów, które jest przyznawane od 2006 r. Dla uczniów naszej szkoły Lucyny Jordan i Jakuba Swerczek, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen w ubiegłym roku szkolnym, jest to najważniejsze wyróżnieniem. Śląski Wicekurator Oświaty Jacek Szczotka wraz z panią Dyrektor Delegatury w Sosnowcu Mirosławą Kolwas-Soczyńska wręczyli piękne, pamiątkowe dyplomy, gratulując uczniom szkół średnich.

Uroczystość uświetnili młodzi muzycy Orkiestry Zadyrygowani, którą stworzyła i prowadzi Natalia Smagacz, zagrali oni standardy filmowe m.in. z filmu Indiana Jones I Piratów. Stypendyści wysłuchali również lekcji historii, którą poprowadził kustosz jaworznickiego Muzeum, Adrian Rams.