Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

Ogólnopolski Tydzień Kariery: ”ZŁAP ZA STERY DO SWOJEJ KARIERY”

W daniach 17 – 23.10. 2022 nasza Szkoła wzięła udział w Ogólnopolskich Dniach Kariery.

W ramach OTK uczniowie ZSP nr 2 uczestniczyli m.in. w:

  1. 17 października klasa 3D wraz z nauczycielami mgr Izabelą Pniakowską i mgr Ireneuszem Ziętkiem zagrali w grę szkoleniową dla młodzieży – Symbole. Spotkanie odbyło się w Jaworznickim Laboratorium Biznesu w Jaworznie a prowadzone przez doradców zawodowych z Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie.
  2. Tego samego dnia o godzinie 15.00 odbyło się spotkanie on-line dla uczniów klas ósmych i ich rodziców, gdzie doradca zawodowy mgr Joanna Banaczyk oraz Pani mgr Elżbieta Gaj – koordynatorka zespołu do spraw promocji szkoły opowiadały o kierunkach kształcenia, ich specyfice oraz odpowiadały na pytania przyszłych uczniów i ich rodziców.
  3. 18 października uczniowie klas 4C wraz z wychowawcą mgr Bartłomiejem Nocuniem, uczestniczyli w wykładzie Basic Interview Questions and Answers – jak poradzić sobie na spotkaniu rekrutacyjnym w języku angielskim. Spotkanie odbyło się w siedzibie Jaworznickiego Laboratorium Biznesu.
  4. 19 października uczniowie klasy 4A, 4B, 4G uczestniczyli w wykładzie i warsztatach „Przyszłość z pasją – studia, praca, kariera” prowadzone przez dr Jarosława Bugajskiego. Spotkanie odbyło się w siedzibie Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Jaworznie.
  5. Tego samego dnia nasza szkołę odwiedzili także goście:
    – Z uczniami klas 1B i 2B oficer prasowy aspirant sztabowy  Michał Nowak opowiadał o pracy w policji oraz o ścieżce kariery zawodowej przyszłych policjantów.
    – Z uczniami klas 4B i 4G spotkali się młodszy chorąży rezerwy Andrzej Warszawski oraz Elżbieta Falkiewicz z Wojskowego Centrum Rekrutacji z Katowic.
  6. 21 października uczniowie klasy 3A wraz z wychowawcą mgr Eweliną Pielką, uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Strażaków PSP w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie. Uczniowie klasy mundurowej zostali zapoznani z procesem rekrutacji do PSP oraz wyposażeniem jednostki.