Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

Uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela.

12 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. Jest to szczególny dzień dla nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły. 14 października 1773 roku Sejm Rzeczpospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej – pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako Dzień Nauczyciela.

Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest ślubowanie klas pierwszych, właśnie w tak uroczystym dniu, jak Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbył się apel podczas, którego uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności szkolnej. Każda pierwsza klasa przygotowała krótki program artystyczny, aby się przedstawić i zaprezentować przed społecznością szkolną.

Z okazji Dnia Nauczyciela Samorząd ZSP2 dziękuje Wam drodzy nauczyciele za poświęcenie, czas i cierpliwość, za cały ogrom przekazywanej wiedzy, pomocne dłonie i za gorące serca. Pięknie napisał Kamil Cyprian Norwid: Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce. Swoją wdzięczność za trud włożony w nasze wychowanie, za dar nauki i cierpliwe, wspaniałe przewodnictwo na trudnej drodze zdobywania wiedzy – dziękujemy.