Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

UCZEŃ KLASY 3C LAUREATEM KONKURSU LITERACKIEGO

GRATULACJE DLA KAMILA!
Miło nam poinformować, że uczeń naszej Szkoły –
Kamil Dejworek został laureatem konkursu „Zobacz
przyszłość jak Stanisław Lem” ogłoszonego przez posła
na Sejm – dr. Tomasza Głogowskiego. Mecenat
honorowy objął były premier, poseł do PE- prof. Jerzy
Buzek.

Konkurs poświęcony był Stanisławowi Lemowi, wybitnemu polskiemu pisarzowi sience-fiction, patronowi 2021 roku ,a dedykowany uczniom szkół ponadpodstawowych. Komisji oceniająca prace doceniła pomysłowość i kreatywność Kamila, który zaprojektował i opisał działanie Pierścienia Życia. Zaprezentowany wynalazek mógłby ratować ludzkie zdrowie, a nawet życie, miałby także zastosowanie w pracy detektywów oraz lekarzy medycyny sądowej do określenia przyczyn śmierci człowieka. Pierścień Życia przyniósł Kamilowi wyróżnienie i nagrodę – wycieczkę do Centrum Nauki w Warszawie, którą zaplanowano na 14 czerwca 2022. Oficjalna uroczystość odbyła się w piątek, 10 czerwca w klimatyczny miechowickim Pałacu Tiele-Wincklerów. Słowa uznania dla młodych talentów wygłosił euro poseł prof. Buzek, który osobiście wręczył dyplomy, nagrody i podziękowania. Profesor wyraził wiarę w nieograniczone możliwości zdolnych, pełnych optymizmu i pomysłów młodych ludzi, którzy mogą pozytywnie zmienić świat. Wizyta w CN Kopernik na pewno będzie niezapomnianym epizodem, dostarczy wiele wrażeń i radości. Ale o tym w kolejnym artykule.
Elżbieta Trawa