Uczniowie ZSP Nr2 w Jaworznie w XVI Batalionie Powietrznodesantowym im. gen. bryg. Mariana Zdrzałki w Krakowie

25 marca br. uczniowie z Oddziału Przygotowania Wojskowego odbyli Wojskowy Dzień Szkoleniowy w najstarszej jednostce wchodzącej w skład obecnej 6 Brygady Desantowo-Szturmowej. Uczniowie wraz z wychowawcami mieli m.in. okazję wziąć aktywny udział w uroczystym Dniu Otwartym Koszar na placu defilad.

Przyglądali się pokazom użyteczno-bojowym, manewrom pokazowym nowoczesnych pojazdów bojowych oraz uczestniczyć w interesujących szkoleniach taktycznych OPBMR, specjalistycznych szkoleniach strzeleckich jak również w szkoleniach medycznych na polu bitwy. Uczniowie mieli możliwość zdobywania wiedzy potrzebnej do zwiększenia obronności kraju i umiejętności niezbędnych do przeciwdziałania aktom agresji. Mogli rozwijać swoje umiejętności oraz obejrzeć muzeum znajdujące się na terenie jednostki komandosów. Podczas uroczystości dowódca XVI Batalionu wręczył odznaczenia wyróżnionym w obronie kraju żołnierzom.