Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

Sukces naszych Kadetów …

1 października 2021 roku, w rozegranym VIII Memoriale im. gen. broni W.Potasińskiego nasi kadeci, klas mundurowych zajęli II miejsce.

Zawody obejmowały trzy konkurencje: pływanie na dystansie 200 metrów, strzelanie oraz bieg krosowy na dystansie 5000 metrów.

Startowały trzyosobowe reprezentacje, zaś do punktacji liczyły się wyniki całej trójki w poszczególnych konkurencjach. Szkołę reprezentowali kadeci klasy 4B: Martin Matuszewski, Marcin Musiał oraz Nikodem Hamik.

Rozgrywany Memoriał, w którym biorą udział reprezentacje jednostek Wojsk Specjalnych z całej Polski oraz uczniowie szkół prowadzących klasy mundurowe, to bardzo ważne zawody dla żołnierzy. Gen. broni Włodzimierz Potasiński (1956-2010) był dowódcą Wojsk Specjalnych, brał udział w wielu misjach poza granicami kraju. Ten charyzmatyczny dowódca i wizjoner rozwoju polskich wojsk specjalnych, był niezwykle lubiany przez podwładnych oraz znany i bardzo ceniony za profesjonalizm w środowisku wojsk specjalnych NATO. Zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Pragniemy przypomnieć, że w dotychczasowych Memoriałach nasi kadeci trzykrotnie
wygrywali.