Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

Międzynarodowe Targi Kolejowe „TRAKO”

W dniu 24 września uczniowie Technikum nr 2 kształcący się na kierunku technik transportu kolejowego wzięli udział w 14 edycji Międzynarodowych Targów Kolejowych „TRAKO”, odbywających się na terenie AMBEREXPO w Gdańsku. TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego, podczas
którego prezentowane są aktualne trendy i rozwiązania systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie.

Uczniowie w trakcie targów zapoznali się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi w zakresie maszyn kolejowych, infrastruktury kolejowej, systemów zarządzania ruchem kolejowym. Nasza młodzież spotkała się z przedstawicielami partnerów Szkoły –
reprezentujących firmy PKP CARGO i PKP INTERCITY.
Po zakończeniu targów nasi podopieczni zwiedzili m.in. Stare Miasto w Gdańsku oraz korzystając z przepięknej pogody zażyli kąpieli słonecznych na plaży w Gdańsku Jelitkowie.