Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

Etyka w technologii i Internecie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium przeznaczonym dla młodego pokolenia, pt. „Etyka w technologii i Internecie”, organizowanego w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ, które odbędzie się 31 maja 2021 r. w g. 15-17. Udział w wydarzeniu jest darmowy, wymagana rejestracja.

Link do rejestracji: https://bit.ly/3yChVlO
Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Etyka w technologii i Internecie


Dowiecie się między innymi:
– Co na temat sztucznej inteligencji myślą doradca rządu egipskiego, polski doradca OECD i minister Piotr Mazurek?
– Dlaczego najpopularniejszy robot na świecie zgodził się przyjąć zaproszenie na wydarzenie?
– Co polska młodzież ma wspólnego ze etyczną sztuczną inteligencją?
Podczas wydarzenia przedstawiciele Youth IGF opowiedzą o tym, jak zaangażować się w globalnych ruch Youth IGF a także wspólnie z entuzjastami z całego świata tworzyć propozycje zmian
legislacyjnych oraz rządowych projektów w zakresie technologii i Internetu.

Wśród prelegentów znajdą się m.in. Robert Kroplewski – pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. społeczeństwa informacyjnego, polski ekspert ds. etycznej AI w OECD, Komisji Europejskiej i UNESCO, Sally Radwan – doradca Ministra Komunikacji i Technologii Informacyjnych w Egipcie oraz
przedstawiciele ONZ.