ZNOWU SUKCES — Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie – informatyk, technik informatyk, e-sport, technik handlowiec, technik logistyk, klasy policyjno mundurowe, IV Liceum Ogólnokształcące, KKZ Jaworzno, Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe Jaworzno

ZNOWU SUKCES

Uczniowie reprezentujący ZSP nr 2 odnieśli kolejny sukces. W  VI Memoriału im. gen. broni  W. Potasińskiego zdobyli pierwsze miejsce!!! W takcie dwudniowych zmagań, które odbyły się w ostatni weekend kwietnia w pokonanym polu zostawili wszystkie reprezentacje szkół prowadzących klasy mundurowe.

Zawody obejmowały trzy konkurencje: pływanie na dystansie 200 metrów, strzelanie z trzech rodzajów broni (karabinek automatyczny, kbks i pistolet – magnolin) oraz bieg krosowy na dystansie 5000 metrów. Startowały trzyosobowe reprezentacje, zaś do wyników liczyły się osiągnięcia całej trójki.

Dwie z tych konkurencji wygrali reprezentanci Jaworzna, zaś w strzelaniu  zajęli trzecie miejsce. Dało to w sumie zdecydowane zwycięstwo nad pozostałymi zespołami. Warto zauważyć, że trzech uczniów ZSP nr 2 (Alan Heńczak, Marcin Olejnik i Mikołaj Szatan) startowali w tych samych konkurencjach co żołnierze reprezentujący jednostki wojskowe z całego kraju, a każdej konkurencji mieli lepszy rezultat od kilku z nich. Z kronikarskiego obowiązku dodam, że tegoroczne zawody dla jednostek wojskowych wygrał zespół reprezentujący Akademię Wojsk Lądowych, wyprzedzając m.in. Jednostkę Wojskową NIL, JW FORMOZĘ i kilkanaście innych.

Memoriał to bardzo ważne zawody dla żołnierzy wojsk specjalnych. Gen. broni Włodzimierz Potasiński (1956-2010) był dowódcą wojsk specjalnych, przez większą część kariery wojskowej związany był z „czerwonymi beretami” . Brał udział w misjach zagranicznych: na Wzgórzach Golan oraz w Iraku. Do historii przeszedł jako charyzmatyczny dowódca i wizjoner rozwoju polskich wojsk specjalnych. Znany i bardzo ceniony za profesjonalizm w środowisku wojsk specjalnych NATO. Uwielbiał sport i był niezwykle lubiany przez podwładnych. Zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Reprezentacja Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie już po raz trzeci wygrała coroczne zawody (w tegorocznych zespoły szkolne startowały po raz piąty).