Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

ZAWODOWCY – ZAGRANICZNE PRAKTYKI ZAWODOWE!

Rekrutacja do projektu ”Europejski wymiar kształcenia” zakończona. Odbyło się spotkanie z wszystkimi uczestnikami programu oraz ich rodzicami. Uczniowie wraz z rodzicami poznali szczegóły dotyczące wyjazdu do Włoch. Mieli okazję zobaczyć zdjęcia miejsc gdzie będą zakwaterowani.

Miasto Martina Franca słynie z barokowych zabytków, przemysłu odzieżowego oraz z letniego festiwalu operowego – Festival della Valle d’Itria. Ze wzgórza, na którym leży, roztacza się wspaniały widok na dolinę Itrii i na okoliczne trulle, charakterystyczne dla okolicy kamienne domki.WłochyNajwiększą atrakcją jest starówka nazwana muzeum sztuki barokowej pod chmurką. Martina France to niepowtarzalny klimat południowowłoskiego miasteczka, warte długiego spokojnego spaceru.

Teraz pora na przygotowanie do wyjazdu. Wkrótce kursy językowe, przygotowanie kulturowe oraz pedagogiczne.