Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

Zajęcia szkoleniowe klas mundurowych – Kraków

W dniu 12.12.2018r. uczniowie klas mundurowych Technikum nr 2 i IV Liceum Ogólnokształcącego w ramach realizacji projektu „Edukacja wojskowa” wzięli udział w kolejnym cyklu zajęć szkoleniowych na terenie Jednostki Wojskowej 5 Batalionu Dowodzenia im. Generała broni S. Hallera w Krakowie – Rząsce.

Pierwszy raz w zajęciach wzięły udział klasy pierwsze, które rozpoczynają dopiero swoją przygodę z wojskiem. Zostały one szczegółowo zapoznane z tradycją jednostki patronackiej na Sali Tradycji przez majora Piotra Jamroza. W programie zajęć znalazły się: składanie i rozkładanie karabinka Beryl, nauka celowania i strzelanie przy wykorzystaniu trenażera CYKLOP, zakładanie odzieży ochronnej i maski, doskonalenie technik poruszania się w terenie, musztra. Za tydzień kolejny wyjazd.