Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

Wycieczka do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki

W dniu 7 listopada 2019r. uczniowie klasy 2c o kierunku informatycznym zwiedzali Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach.

Pierwszym punktem wycieczki była lekcja muzealna na temat: Gra wideo – program komputerowy oraz Historia gier wideo – kontekst technologiczny, przeprowadzona przez dyrektora Muzeum, Pana Krzysztofa Chwałowskiego. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie wystawy, podczas którego przeżyliśmy niebywałą podróż w czasie – ekspozycja przeniosła nas o ponad 40 lat w przeszłość. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że 40 lat w IT to kilka wieków w architekturze. Te 2 godziny dostarczyły nam wielu niezapomnianych wrażeń. W magazynie muzealnym zgromadzono ponad 3900 eksponatów, z czego obejrzeliśmy jedynie około 70 komputerów. Wszystkie eksponaty to nie tylko elementy wystawy. Każdy z nich ma swoją duszę i historię. Ostatnim punktem wycieczki była możliwość zagrania w gry komputerowe z tamtych czasów, w czasie którym młodzież mogła spróbować pokonać np. „Donkey Kong’a” – tak jak kiedyś ich rodzice.

Opiekunowie: Gabriela Grzywa, Bartłomiej Nocuń.