Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

WARSZTATY ANTYSTRESOWE DLA MATURZYSTÓW

W trosce o tegorocznych maturzystów z klas 4H i 3E zorganizowano 5 i 8 stycznia br. w ZSP nr2 zajęcia warsztatowe „Stres – wróg czy przyjaciel? Jak zdać egzamin?”. Warsztaty prowadziła Pani Magdalena Wrona – doradca zawodowy PUP w Jaworznie.

Podczas zajęć uczniowie wykonywali ćwiczenia z  technik oddechowych  oraz wizualizacji. Poznali  także inne techniki rozładowania stresu tj.: aktywność fizyczna i techniki relaksacyjne. Na podstawie testu psychozabawy „Czy umiesz zdawać?” każdy miał możliwość zdiagnozowania swojego zachowania w obliczu egzaminów. Uczestnicy warsztatów wysoko ocenili zajęcia wskazując na możliwość indywidualnego dopasowania technik antystresowych.

Życzymy powodzenia na  egzaminach  zawodowych i maturalnych!