Technik informatyk E-SPORT

KOMUNIKAT REKRUTACYJNY

• Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na rynku pracy, w roku szkolnym 2017/2018 proponujemy absolwentom gimnazjum klasę technik informatyk z specjalnością „e-sport: tworzenie gier komputerowych”. Uczniowie w trakcie zajęć lekcyjnych uczą się tworzyć gry komputerowe z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii – m.in. silników CryEngine, Unity, Unreal Engine – w oparciu o której powstały takie gry jak: Angry Birds, FarCry, Unreal Tournament czy programów do renderowania grafiki 3D takich jak Blender.
  • Trenerem uczniów na kierunku technik informatyk z specjalnością e-sport jest Kamil „HopE” Tarka.
  • W dniach 10-12 marca 2017 r. zajęliśmy drugie miejsce w Mistrzostwach Polski klas E-SPORT w League of Legends.
  • Uczestniczymy w WSEIcraft – małopolskim HACKATON-ie dla szkół średnich!

WSEIcraft

• Istnieje możliwość utworzenia grupy mundurowej technik informatyk, jej absolwenci będą przygotowani do podjęcia pracy w zawodach mundurowych: Wojsko Polskie, Policja, Straż Pożarna.

Grupa mundurowa

• Od roku szkolnego 2014/2015 współpracujemy z firmą BRICOMAN Jaworzno. Na terenie tego zakładu odbywają się szkolenia, warsztaty i płatne staże dla uczniów naszej szkoły.
  • Z przyjemnością informujemy kandydatów na uczniów naszej szkoły, że Narodowa Agencja Programu Erasmus+ zatwierdziła składany przez ZSP 2 wniosek „ZAGRANICZNE STAŻE SZANSĄ DLA UCZNIÓW”. Nasz wniosek uzyskał łącznie 92 punkty na 100 punktów możliwych. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 113056 euro. W związku z tym uczniowie Technikum nr 2, w latach 2016 oraz 2017, będą mieli możliwość wyjazdu na praktyki zawodowe do Portugalii.

Staże zagraniczne

• Kierując się rozwojem edukacji technicznej, dokonaliśmy zakupu drukarki 3D. Uczniowie drukują własne projekty z wykorzystaniem oprogramowania Open Source.

• Uczniowie naszej szkoły mogą całkowicie legalnie i za darmo korzystać z czołowych produktów programistycznych firmy Microsoft w ramach licencji edukacyjnej.

Oprogramowanie Microsoft

#DOŁĄCZ DO NAS !!!

Technik informatyk

Absolwent w zawodzie technik informatyk jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1. Montowanie oraz eksploatacja komputera i urządzeń peryferyjnych.
  2. Projektowanie i wykonywanie lokalnych sieci komputerowych, administrowanie sieciami.
  3. Projektowanie baz danych i administrowanie bazami danych.
  4. Tworzenie stron www i aplikacji internetowych, administrowanie tymi stronami i aplikacjami.
  5. Produkcja i projektowanie gier komputerowych.

Do wykonywania wyżej wymienionych zadań zawodowych absolwent zostanie przeszkolony w zakresie:

1. Bezpieczeństwa i higiena pracy.
  2. Podejmowania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
  3. Język angielski ukierunkowany zawodowo.
  4. Kompetencje personalne i społeczne.
  5. Organizacja pracy zespołów.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik informatyk po potwierdzeniu kwalifikacji zawodowych:

• E.12. Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych.
  • E.13. Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami.
  • E.14. Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami.

może uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik teleinformatyk, po potwierdzeniu dodatkowo kwalifikacji:

• E.15. Uruchamianie oraz utrzymanie terminali i przyłączy abonenckich.
  • E.16. Montaż i eksploatacja sieci rozległych.

Kształcenie praktyczne odbywać się będzie w: pracowniach szkolnych, placówkach kształcenia ustawicznego, placówkach kształcenia praktycznego oraz podmiotach stanowiących potencjalne miejsca zatrudnienia absolwentów szkół kształcących w zawodzie.

Szkoła organizuje praktyki zawodowe zapewniając rzeczywiste warunki pracy właściwe dla zawodu technik informatyk.

Dzięki światłowodom mamy najszybszy dostęp do Internetu. Tak wygląda spawanie światłowodów na Sieciach Komputerowych w ZSP2!

galeria…

• Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
  • Polska Fundacja im. Roberta Schumana

Dołącz do nas!

• Zapewniamy najlepszą ofertę edukacyjną w Jaworznie dostosowaną do potrzeb rynku pracy.
  • Przygotowujemy kandydatów do pracy w Wojsku Polskim, Policji, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Służbie Celnej, Straży Pożarnej i Specjalistycznych Uzbrojonych Formacjach Ochronnych.
  • Zapewniamy wyspecjalizowaną, odpowiedzialną kadrę nauczycielską.

Dodatkowe atuty szkoły:

• dobra lokalizacja,
  • monitoring zapewniający bezpieczeństwo,
  • FreeWiFi ,
  • prowadzimy sekcje: strzelecką, wspinaczkową, informatyczną i wiele innych,
  • przyjazna atmosfera.

Motto ZSP nr 2:

Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek