Technik handlowiec

KOMUNIKAT REKRUTACYJNY

• Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na rynku pracy, w roku szkolnym 2017/2018 proponujemy absolwentom gimnazjum klasę technik handlowiec z specjalnością „e-handel: innowacyjna sprzedaż produktu”. W trakcie zajęć lekcyjnych będą uczyć się: multimedialnego prezentowania produktów; budowy, zarządzania oraz prowadzenia sklepu internetowego.
  • Od roku szkolnego 2014/2015 współpracujemy z firmą BRICOMAN Jaworzno. Na terenie tego zakładu odbywają się szkolenia, warsztaty i płatne staże dla uczniów naszej szkoły.
  • Z przyjemnością informujemy kandydatów na uczniów naszej szkoły, że Narodowa Agencja Programu Erasmus+ zatwierdziła składany przez ZSP 2 wniosek „ZAGRANICZNE STAŻE SZANSĄ DLA UCZNIÓW”. Nasz wniosek uzyskał łącznie 92 punkty na 100 punktów możliwych. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 113056 euro. W związku z tym uczniowie Technikum nr 2, w latach 2016 oraz 2017, będą mieli możliwość wyjazdu na praktyki zawodowe do Portugalii.

Staże zagraniczne

#DOŁĄCZ DO NAS !!!Technik handlowiec

Absolwent w zawodzie technik handlowiec jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1. Organizowanie prac w zakresie przyjmowania dostaw oraz przygotowywania towarów do sprzedaży.
  2. Wykonywanie prac związanych z obsługą klientów oraz realizacją transakcji kupna i sprzedaży.
  3. Prowadzenie działań reklamowych i marketingowych.
  4. Organizowanie i prowadzenie działalności handlowej.
  5. Zarządzanie działalnością handlową przedsiębiorstwa.

Do wykonywania wyżej wymienionych zadań zawodowych absolwent zostanie przeszkolony w zakresie:

1. Bezpieczeństwa i higiena pracy.
  2. Podejmowania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
  3. Język obcy ukierunkowany zawodowo.
  4. Kompetencje personalne i społeczne.
  5. Organizacja pracy zespołów.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik handlowiec uzyskuje kwalifikacje:

• AU.20. Prowadzenie sprzedaży.
  • AU.25. Prowadzenie działalności handlowej.

Kształcenie praktyczne odbywać się będzie w: pracowniach szkolnych, placówkach kształcenia praktycznego oraz przedsiębiorstwach handlowych stanowiących potencjalne miejsca zatrudnienia absolwentów szkół kształcących w zawodzie technik handlowiec.

Szkoła organizuje praktyki zawodowe zapewniając rzeczywiste warunki pracy właściwe dla zawodu technik handlowiec.

W szkole organizowane są kursy:

• kas fiskalnych,

• Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
  • Polska Fundacja im. Roberta Schumana

Dołącz do nas!

• Zapewniamy najlepszą ofertę edukacyjną w Jaworznie dostosowaną do potrzeb rynku pracy.
  • Przygotowujemy kandydatów do pracy w Wojsku Polskim, Policji, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Służbie Celnej, Straży Pożarnej i Specjalistycznych Uzbrojonych Formacjach Ochronnych.
  • Zapewniamy wyspecjalizowaną, odpowiedzialną kadrę nauczycielską.

Dodatkowe atuty szkoły:

• dobra lokalizacja,
  • monitoring zapewniający bezpieczeństwo,
  • FreeWiFi ,
  • prowadzimy sekcje: strzelecką, wspinaczkową, informatyczną i wiele innych,
  • przyjazna atmosfera.

Motto ZSP nr 2:

Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek