Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

Sezon teatralny uznajemy za otwarty

W piątek wieczorem uczniowie ZSP 2 wybrali się do teatru. Tegoroczny sezon rozpoczęliśmy w czterdziestodwuosobowym składzie. Towarzyszyli nam nauczyciele oraz czterech absolwentów. Na pierwsze przedstawienie wybraliśmy „Kolegę Mela Gibsona”.

Teatr KOREZ to prywatne przedsięwzięcie w Katowicach. „Teatr dla ludzi, który bawi a nie nudzi” to hasło reklamowe sprawdza się doskonale. Gościmy w nim systematycznie. Tekst Tomasza Jachimka w wykonaniu Mirosława Neinerta rozbawiał nas do łez. Razem z nami śmiała się cała widownia. Śmieje się tak już dziesięć lat, gdyż tyle czasu upłynęło od prapremiery.

Feliks Rzepka (to bohater) opowiada swoje przeżycia komisarzowi policji. W więziennym kitlu znalazł się, gdyż w nie do końca przemyślany sposób odegrał samodzielnie wymyśloną rolę. Więcej szczegółów nie zdradzamy, gdyż nie chcemy zepsuć zabawy… Ale zanim pójdziecie do teatru, przypomnijcie sobie kim był Cyreno de Bergerac, bo kim jest Mel Gibson wie każdy.

Następne wyjście w grudniu na „Pojedynek”.