Praktyki i staże zagraniczne

ZSP 2 wzięło udział w projekcje, aby przygotować uczniów klas zawodowych do płynnego reagowania na potrzeby międzynarodowego rynku pracy.

Uczestnicy skorzystali z 4 tygodniowych staży w ramach projektu systemowego: Program Operacyjny Kapitał Ludzki współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – Projekt „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” realizowany w ramach działania 3.4.2 POKL na zasadach Programu Uczenie się przez całe życie.

Do projektu wybrano uczniów z zawodu fryzjer, mechanik samochodowy, blacharz samochodowy, sprzedawca.

Uczniowie od 24 marca do 20 kwietnia 2014 przebywali w Niemczech, gdzie nie tylko mogli rozwinąć swoje kompetencje zawodowe, ale również doskonalić umiejętności językowe oraz zwiedzić Lipsk, Drezno, Berlin.

Zanim wyjechali uczestniczyli w zajęciach: przygotowanie językowe, przygotowanie kulturowe, pedagogiczne i bhp.

Więcej informacji na temat staży i praktyk dla osób kształcących się zawodowo.

Oddziały szkoły

• Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
  • Polska Fundacja im. Roberta Schumana

Dołącz do nas!

• Zapewniamy najlepszą ofertę edukacyjną w Jaworznie dostosowaną do potrzeb rynku pracy.
  • Przygotowujemy kandydatów do pracy w Wojsku Polskim, Policji, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Służbie Celnej, Straży Pożarnej i Specjalistycznych Uzbrojonych Formacjach Ochronnych.
  • Zapewniamy wyspecjalizowaną, odpowiedzialną kadrę nauczycielską.

Dodatkowe atuty szkoły:

• dobra lokalizacja,
  • monitoring zapewniający bezpieczeństwo,
  • FreeWiFi ,
  • prowadzimy sekcje: strzelecką, wspinaczkową, informatyczną i wiele innych,
  • przyjazna atmosfera.

Motto ZSP nr 2:

Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek