Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

Ogólnopolski Tydzień Kariery

„PASJA, PROFESJA, POWOŁANIE…” – pod takim hasłem odbyła się w dniach od 21. do 27. października kolejna, XI edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

W jej ramach szkoła przygotowała wiele interesujących spotkań. Wśród nich m.in. warsztaty rozwojowe „Przyszłość z pasją: studia, praca, kariera” dla klas maturalnych prowadziły : Dziekan Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Pani Gabriela Babula, która przestawiła ofertę Uczelni; Panie z Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie wygłosiły bardzo interesujący wykład dotyczący wejścia na rynek pracy – otwierania własnej działalności, szkoleń, stażu, poradnictwa zawodowego w Jaworznie, a także dofinansowań pomagających startującym w działalności gospodarczej.

W ramach OTK naszymi gośćmi byli : Pan Paweł Jastrząb z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz asp. Michał Nowak z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Panowie opowiadali o swoich pasjach, profesjach i powołaniu w  wykonywanych przez siebie zawodach. W spotkaniach wzięli udział uczniowie klas mundurowych.

Ciekawym gościem był również absolwent naszej szkoły –Technikum nr 2 – technik handlowiec Pan Dominik Zaborowski, który jako doradca techniczno- handlowy reprezentował firmę PREFA Polska Sp. z o. o. Pan Dominik opowiadał o swojej drodze do kariery oraz o tym, jak wykorzystuje wiedzę zdobytą w naszej szkole w swojej pracy zawodowej. W spotkaniu wzięli udział uczniowie zdobywający tytuł technik handlowiec.

Ochotniczy Hufiec Pracy przygotował dla uczniów szkoły Branżowej Warsztaty cukiernicze „Słodka pasja”, a dla klasy 8 Szkoły Podstawowej dla Dorosłych spotkanie „Moja ścieżka do kariery”.

Szkolny doradca zawodowy: mgr Joanna Banaczyk