Kierunki kształcenia

Oferta Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 jest dostosowana do potrzeb rynku pracy, oferuje różnorodny zakres profilów kształcenia.

W skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych wchodzą następujące typy szkół:

1. IV Liceum Ogólnokształcące
  2. Technikum nr 2
    1. Technik informatyk E-SPORT
    2. Technik handlowiec E-HANDEL
    3. Technik logistyk
    4. Technik transportu kolejowego
  3. Branżowa Szkoła I Stopnia nr 2
  4. Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

To edukacyjna propozycja w skali kraju. Szkoła ponadgimnazjalna, która realizując kompleksowy program edukacyjny w IV Liceum Ogólnokształcącym i Technikum nr 2 przygotowuje kandydatów do pracy w Wojsku Polskim, Policji, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Służbie Celnej, Straży Pożarnej i Specjalistycznych Uzbrojonych Formacjach Ochronnych.

ZSP 2 stawia na Bezpieczeństwo i Edukację Służb Mundurowych, świadczy o tym:

• renoma szkoły wysoka jakość kształcenia, potwierdzona wynikami z egzaminów maturalnych i egzaminów zawodowych;
  • zajęcia prowadzone przez ekspertów w poszczególnych dziedzinach – funkcjonariuszy Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Służby Celnej;
  • autorskie programy nauczania – przygotowane na bazie wieloletnich doświadczeń nauczycieli, funkcjonariuszy w/w służb, których celem jest przekazanie wiedzy praktycznej i teoretycznej;
  • praktyczne szkolenia w trakcie nauki (edukacja strzelecka, elementy walki wręcz, zajęcia sprawnościowe);
  • nowoczesna infrastruktura (sale audiowizualne z tablicami interaktywnymi, laboratoria komputerowe, laboratoria językowe, biblioteka i czytelnia multimedialna oraz pomieszczenia rekreacyjno-sportowe m.in. siłownia, klub fitness i basen);
  • indywidualizacja kształcenia;
  • możliwość zdobycia dodatkowych certyfikatów, m.in. językowych, informatycznych, ekonomicznych, w zakresie zarządzania;
  • współpraca z uczelniami wyższymi: Politechnika Śląska w Gliwicach, Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach, Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie;
  • największym atrybutem naszej szkoły jest to, iż nasi uczniowie mogą poszerzać swoje zainteresowania i pasje w sekcji: STRZELECKIEJ, WSPINACZKOWEJ, INFORMATYCZNEJ i wielu innych.

Motto ZSP nr 2: „Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek”

Organem prowadzącym jest Jaworzno, miasto na prawach powiatu. Budynek szkoły zlokalizowany jest w zachodniej części miasta na trasie Chrzanów – Katowice, niedaleko głównego węzła komunikacyjnego, co ma duże znaczenie dla uczniów dojeżdżających z dzielnic: Jeleń, Ciężkowice, Dąbrowa Narodowa, Szczakowa, Śródmieście, Podwale, Podłęże oraz z okolic miasta takich jak Mysłowice, Sosnowiec, Chrzanów.

Do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 zgłaszają się kandydaci o różnorodnych zainteresowaniach, umiejętnościach, potrzebach w większości legitymujący się dobrymi świadectwami. Atutami szkoły są: dobra lokalizacja, wyspecjalizowana, stabilna i odpowiedzialna obsada kadrowa oraz dobra atmosfera pracy.

Dzięki umowom podpisanym z przedsiębiorstwami prywatnymi i państwowymi uczniowie mają możliwość poznania pracy, którą mogą wykonywać po ukończeniu danego kierunku.

Oddziały szkoły

• Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
  • Polska Fundacja im. Roberta Schumana

Dołącz do nas!

• Zapewniamy najlepszą ofertę edukacyjną w Jaworznie dostosowaną do potrzeb rynku pracy.
  • Przygotowujemy kandydatów do pracy w Wojsku Polskim, Policji, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Służbie Celnej, Straży Pożarnej i Specjalistycznych Uzbrojonych Formacjach Ochronnych.
  • Zapewniamy wyspecjalizowaną, odpowiedzialną kadrę nauczycielską.

Dodatkowe atuty szkoły:

• dobra lokalizacja,
  • monitoring zapewniający bezpieczeństwo,
  • FreeWiFi ,
  • prowadzimy sekcje: strzelecką, wspinaczkową, informatyczną i wiele innych,
  • przyjazna atmosfera.

Motto ZSP nr 2:

Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek