O Nas

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie przy ul. Inwalidów Wojennych 16 powołany został w 1990r. Wcześniej w budynku, w którym obecnie mieści się ZSP nr 2, funkcjonowała Zasadnicza Szkoła Górnicza Węgla Kamiennego. Szkoła cieszyła się dużym uznaniem ze strony kopalni, a jej absolwenci byli cenionymi fachowcami przez średni i wyższy dozór górniczy kopalni. W październiku 2015r. Szkoła obchodziła 50-lecie.

Oferta Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie jest dostosowana do aktualnych potrzeb rynku pracy, oferuje różnorodny zakres profilów kształcenia.

Aktualnie kształcimy:

Kształcimy młodzież i dorosłych z Jaworzna oraz okolic, bierzemy udział w międzynarodowych projektach, osiągamy zarówno sukcesy dydaktyczne jak i wychowawcze.

Budynek szkoły zlokalizowany jest w zachodniej części miasta na trasie Chrzanów – Katowice, niedaleko głównego węzła komunikacyjnego, co ma duże znaczenie dla uczniów dojeżdżających z dzielnic: Jeleń, Ciężkowice, Dąbrowa Narodowa, Szczakowa, Śródmieście, Podwale, Podłęże oraz z okolic miasta takich jak Mysłowice, Sosnowiec, Chrzanów.

Do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 zgłaszają się kandydaci o różnorodnych zainteresowaniach, umiejętnościach, potrzebach w większości legitymujący się dobrymi świadectwami. Atutami szkoły są: dobra lokalizacja, wyspecjalizowana, stabilna i odpowiedzialna obsada kadrowa oraz dobra atmosfera pracy.

Dzięki umowom podpisanym z przedsiębiorstwami prywatnymi i państwowymi uczniowie mają możliwość poznania pracy, którą mogą wykonywać po ukończeniu danego kierunku.

Motto ZSP nr 2: „Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek”.

Oddziały szkoły

• Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości
  • Polska Fundacja im. Roberta Schumana

Dołącz do nas!

• Zapewniamy najlepszą ofertę edukacyjną w Jaworznie dostosowaną do potrzeb rynku pracy.
  • Przygotowujemy kandydatów do pracy w Wojsku Polskim, Policji, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Służbie Celnej, Straży Pożarnej i Specjalistycznych Uzbrojonych Formacjach Ochronnych.
  • Zapewniamy wyspecjalizowaną, odpowiedzialną kadrę nauczycielską.

Dodatkowe atuty szkoły:

• dobra lokalizacja,
  • monitoring zapewniający bezpieczeństwo,
  • FreeWiFi ,
  • prowadzimy sekcje: strzelecką, wspinaczkową, informatyczną i wiele innych,
  • przyjazna atmosfera.

Motto ZSP nr 2:

Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek