Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

A po pracy – bankiet

Dobiega końca projekt „Europejski wymiar kształcenia” realizowany przez społeczność ZSP nr 2. Aby go podsumować, beneficjenci spotkali się na włoskim przyjęciu.

Zanim rozpoczęła się konsumpcja włoskich specjałów, uczestnicy przypomnieli sobie, jak realizowali Projekt „Europejski wymiar kształcenia” o numerze 2018-1-PL01-KA102-047905 w ramach projektu
Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków program operacyjny wiedza edukacja rozwój PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Projekt ten pozwalał 56 uczniom naszej szkoły odbywać zawodowe praktyki w Martina Franca, w samym sercu Apulii, krainy położonej w obcasie włoskiego buta. Praktykanci zdobywający zawód technik logistyk i technik informatyk poznawali południowoeuropejski styl pracy. Pobyt w miejscowych małych i większych zakładach pozwalał wzbogacać wiedzę zawodową, szkolić znajomość języka angielskiego, poznawać język włoski.

Głównymi celami projektu były: podnoszenie poziomu kluczowych kompetencji i umiejętności w zakresie ich przydatności dla rynku pracy; podnoszenie jakości i umiędzynarodowienia instytucji edukacyjnych; uczenie się języków obcych, zdobycie nowej wiedzy i doświadczenia zawodowego; poznanie nowego języka, historii, kultury; zwiększenie szans na rynku zawodowym.

W czasie podsumowującego spotkania wspominano pracę we Włoszech, ale także i przyjemniejsze momenty: zwiedzanie cudownych miejsc (Alberobello z trullami, Grota Castellana, Matera, Taranto, Locorotondo, śliczne nadadriatyckie miasteczka Monopoly i Polignano a Mare), zawiązane znajomości i przyjaźnie, spacery i zajęcia sportowe.

Wspominanie kilkutygodniowych pobytów trwałoby bardzo długo, ale zapachy dolatujące z przystrojonej na włoską modłę sali przyciągnęły uwagę ex-praktykantów. Jak głodomory rzucili się na włoskie potrawy: spaghetti, pizzę, sałatki, kanapki. Nie zabrakło deserów ( tiramisu) i napojów – soku pomidorowego, soku z kiwi.

W ten sposób dobiega końca projekt „Europejski wymiar kształcenia” realizowany ze środków PO WER na zasadach programu ERASMUS +