Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie

ZSP nr 2 w międzynarodowym projekcie szkolnym eTwinning

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 uwielbiają wyzwania, dlatego też bardzo chętnie zdecydowali się na udział w projekcie międzynarodowym na platformie eTwinning, podczas którego współpracują z uczniami szkoły z Turcji.

Przedsięwzięcie skupione jest wokół tematyki filmowej, a tytuł projektu to „Dobry film – ucieczką od nudy!”. W czasie trwania całego projektu wszelkie zadania będą związane z tematyką kinematografii, a uczniowie zaznajomią się z klasykami, jak i filmami współczesnymi. Będą także uczestniczyli w kreatywnych ćwiczeniach, a do tego nie obejdzie się bez współpracy z rówieśnikami ze szkoły partnerskiej, co umożliwi im rozwój zarówno pod względem emocjonalnym, społecznym, jak i językowym. Uczniowie będą pracowali w grupach międzynarodowych, by omawiać, interpretować oraz wyrażać opinie na temat różnorodnych filmów, a także współpracować nad kreatywnymi zadaniami, które będą wykonywali na każdym etapie projektu.
Jak dotąd odbyły się dwa spotkania online, w których uczestniczyli zarówno nauczyciele, jak i uczniowie z krajów partnerskich. Podczas pierwszego spotkania młodzież miała okazję rozwiązać quiz na temat zagadnień związanych z filmem, co odbyło się z zastosowaniem narzędzia quizziz. Uczniowie mogli również poznać się nieco lepiej poprzez dzielenie się informacjami na swój temat, a także na temat filmów, które lubią oglądać.
Podczas drugiego spotkania nauczyciele omówili wyniki kwestionariusza na temat „Czym jest dla ciebie film?” i zostali wprowadzeni w tajniki następnych zadań, które będą na nich czekały już w najbliższym czasie. Dodatkowo uczniowie z Turcji dowiedzieli się nieco więcej o dniu Świętego
Mikołaja, który nie jest tak popularny w ich kraju, a który miał miejsce dokładnie w dzień ostatniego spotkania online obu szkół partnerskich.

A.D. i N.G.