OTK

OTK, czyli XII Ogólnopolski Tydzień Kariery pod hasłem:
„Doradza
MY – zawodowo, WybieraMY odlotowo” w ZSP nr 2

W dniach 19-25.10.2020 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Hasłem przewodnim było „DoradzaMY – zawodowo, WybieraMY odlotowo”.  W szkole odbyły się:

• Warsztaty on-line zorganizowane przez PPP, SWPS, Centrum do spraw ZSK i LLL (IBE) „Wybieramy odlotowo”
  • Spotkanie on-line  z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji  sierżant Anną Tyma Świerczyńską i rzecznikiem prasowym aspirantem sztabowym  Michałem Nowakiem „Wybieram zawód policjanta”
  • Spotkanie z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień
  • Spotkanie z przedstawicielami firmy Bricoman „Rynek pracy dla logistyków i handlowców”
  • Spotkanie on-line z absolwentem ZSP nr 2    Maksymilianem Prusakiem „Kariera informatyka”
  • Prelekcja dla uczniów klas maturalnych szkół ponadpodstawowych prowadzona przez Panią Teresę Mulka-Łuszcz  „Czym są kwalifikacyjne kursy zawodowe – parę słów o kształceniu ustawicznym”
  • Zajęcia z Panią mgr Ludmiłą Warszawską „Mój świat wartości”

Szkolny Doradca Zawodowy

Joanna Banaczyk